Sākot ar 23.03.2020. uzņēmums Cargomax pāriet tikai uz elektronisko dokumentu apriti.
15 aprīlis 2019,
 Off

Sistēmas mērķis ir novērst izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas un cīnīties ar nelikumīgu naftas produktu, augu eļļu, alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecību. Jāpievērš uzmanība tam, ka likuma nosacījumi ir attiecināmi arī uz kravas nosūtītāju un saņēmēju, jo viņi ir atbildīgi par pareizas informācijas sniegšanu kravas pārvadātājam.

Klienta pienākums un atbildība ir sniegt pārvadātajam šādu informāciju un dokumentus:

  • Kravas rēķinu, iepakojuma lapu (-as), preču transportēšanas pavadzīmi;
  • Precīzu preces daudzumu un svaru;
  • Muitas kodu (-us) (HS Code);
  • Pilnu informāciju par kravas nosūtītāju un saņēmēju (adrese, reģistrācijas un PVN maksātāja nr.)

Klienta pienākums ir brīdināt pārvadātāju, ja viņa prece atbilst kādam no sarakstā minētajam muitas kodam, un tās svars vai litrāža pārsniedz 500 kg vai 500 litrus, vai noteiktu preču gadījumos – iepakojums ir lielāks par 26 kg vai 26 l.

 

Ja klients nav brīdinājis pārvadātāju un nav izsūtījis iepriekš minēto informāciju un, muitas dienesta darbiniekiem Polijā pārbaudot kravu, tiek konstatēts, ka prece nav deklarēta programmā SENT (2017. gada 9. marta likums “Par autoceļu un dzelzceļa pārvadājumu monitoringa sistēmu” ), pārvadātājam tiek uzlikts naudas sods 20 000 zlotu apmērā (apmēram 4700 EUR).

Naudas sods tiek uzlikts arī gadījumos, kad klients ir sniedzis neprecīzu informāciju par kravu – tās muitas kodu, svaru un litrāžu. Šādos gadījumos soda apmērs ir 5 000 līdz 10 000 zlotu (1200 – 2500 EUR).

Naudas sods var tikt piemērots arī gadījumos, ja GPS – raidītājs nedarbojas kā noteikts likumā. Gadījumos, ja tiek novērotas datu pārraides problēmas, kas ilgst vairāk par stundu, transportlīdzeklis ir jāaptur tuvākajā stāvēšanai piemērotā vietā līdz brīdim, kad problēma novērsta. Ja transportlīdzekļa vadītājs nav piefiksējis, ka GPS-raidītājs nedarbojas vai ir kādas tehniskas problēmas, tiek piemērots sods 5 000 – 7500 zlotu apmērā (apmēram 1200 – 1800 eur apmērā).

 

Ar Polijas monitoringa sistēmai SENT pakļauto preču sarakstu variet iepazīties šeit: https://cargomax.lv/polijas-monitoringa-sistemai-sent-paklauto-precu-saraksts/

 

Ja rodas kādi jautājumi, ir neskaidrības par precēm, kuras ir vai nav jādeklarē – sazinieties ar mums.