Cargomax nodrošina regulārus sauszemes, avio un jūras kravu pārvadājumus.
23 marts 2023,
 Off
Militzer & Münch Šrilankas struktūrvienība uzrāda labus rezultātus, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem.
Militzer & Münch Šrilankas filiāle darbību uzsāka 2018. gadā. Tā atrodas ostas tuvumā. Pateicoties atrašanās vietai, uzņēmums ir veiksmīgi attīstījies šos gadus un nostiprinājis savas pozīcijas Šrilankas tirgū.
2022. gads ir nesis labus rezultātus, taču jāņem vērā, ka priekšā ir grūti laiki, kas nesīs daudzus izaicinājumus. Ir nepieciešams nemitīgi pielāgoties jaunajiem apstākļiem, klientu prasībām, dažnedažādām izmaiņām, lai turpinātu iesākto izaugsmes kursu. Komanda ir gatava izaicinājumiem un tas ir pats svarīgākais, jo katra veiksmīga biznesa pamatā ir komandas darbs.
Rietumu piekrastē esošā Kolombo osta ir lielākā konteineru osta Šrilankā, kā arī tā ir viena no svarīgākajiem loģistikas centriem reģionā. Kolombo ostā 2020. gadā tika pārkrauti gandrīz 6,9 miljoni TEU (*TEU – 20 pēdu konteiners). Tiešā ostas tuvumā atrodas arī Militzer & Münch Sri Lanka struktūrvienība, kas ir arī Šrilankas loģistikas un ekspeditoru asociācijas biedrs.
Lai gan 2022. gadā divpadsmit cilvēku komanda ir uzrādījusi labus rezultātus, to nav iespējams uzskatīt par pašsaprotamu, neskatoties pat uz labo atrašanās vietu un nostiprinātajām tirgus pozīcijām. Šrilankas filiāli ietekmēja ne tikai pandēmija, bet arī ekonomiskā krīze un tās radītās sekas. Degvielas trūkums, energoapgādes darbības traucējumi un strauji augošās transporta izmaksas bija ļoti liels slogs loģistikas nozarei. Daudzi uzņēmumi, tostarp rūpnīcas, bija spiesti pārtraukt darbību.
Uzmanības centrā – eksports
Reaģējot uz stingrākiem importa ierobežojumiem, Militzer & Münch Sri Lanka mainīja savu stratēģiju un koncentrējās uz eksporta biznesu. Galvenās eksporta preces ir tēja, kaučuks un kokosrieksti, kā arī apģērbu rūpniecības izstrādājumi. Koncentrējoties uz šo preču eksportu, Militzer & Münch Šrilankas struktūrvienība varēja mazināt dolāra krīzes ietekmi uz savu darbību, jo eksportētāji maksā ASV dolāros, kā arī kuģniecības uzņēmumi rēķinus izraksta ASV dolāros.
Elektroenerģijas patēriņa samazināšanas nolūkā Šrilankā var tikt pārtraukta elektroenerģijas padeve vairākas stundas dienā. Lai uzņēmums netiktu pakļauts šādam riskam, kā arī mazinātu tā atkarību no kopējā elektrotīkla un neapstātos ikdienas darbs, Militzer & Münch Šrilankas struktūrvienība pieņēma lēmumu uzstādīt saules baterijas.
Šie ir sarežģīti laiki ne tikai valsts ekonomikai, bet arī vietējiem iedzīvotājiem.
Ņemot vērā pašreizējo situāciju, Militzer & Münch Šrilankas struktūrvienība ir guvusi panākumus un tā ir spējusi saglabāt savu stabilitāti. Plānos ir paplašināt darbību uz un no Jaunzēlandes, Austrālijas un Dienvidaustrumāzijas, kā arī uz un no ASV un Kanādas. Struktūrvienības vadība ir pārliecināta, ka komanda labi tiks galā ar nākotnes izaicinājumiem.