Cargomax kravu pārvadājumi
22 novembris 2018,
 Off

Uzbekistāna ir viena no lielākajām kokvilnas šķiedru ražotājām visā pasaulē. Vidusāzijas Republika jau vairākus gadus veic investīcijas tekstilrūpniecības un apģērbu ražošanas nozarē, izmantojot ārvalstu jaunākās tehnoloģijas un zinātību. Tuvākajos gados tiek prognozēts nozares ražotspējas milzīgs pieaugums.

No investīcijām tekstilrūpniecībā un apģērbu ražošanas nozarē ieguvēji ir visi – gan Militzer & Münch, gan arī uzņēmuma klienti. Vienam no lielākajiem tekstilizstrādājumu ražotājiem NVS valstīs, kurš apvienoja divas ražotnes, uzņēmums Militzer & Münch veica iekārtu transportēšanu uz jauno ražotni Fergānas ielejā. Fergānas ieleja ir slavena ar savu attīstīto un plaukstošo zīda ražošanu.

Lai nodrošinātu visu vajadzīgo iekārtu transportēšanu uz Fergānas ieleju, tika organizēts transports iekārtu vešanai no Beļģijas, Itālijas, Francijas, Vācijas, Spānijas, Korejas, Ķīnas, Indijas, Šveices un Turcijas. Kopumā kravas mēroja ap 10 000 km lielu attālumu pa gaisa, ūdens, sauszemes un dzelzceļa ceļiem. Kopējais transportēšanas apjoms bija 650 vienības, kas tika iekrauts 150 mašīnās un 500 konteineros (40 pēdu konteineri).

Projekta realizācija tika veikta gada laikā – tas bija aizraujoši, bet vienlaicīgi arī izaicinoši, jo visā projekta izpildes laikā bija precīzi jāsaskaņo piegādes no desmit dažādām valstīm, jāievēro muitas noteikumi, kas katrā valstī ir dažādi un ar savu specifiku, un tas viss ir jāsaskaņo ar klienta prasībām. Kolēģi lepojas ar padarīto un ir gandarīti par šī projekta veiksmīgo realizāciju.

Tika organizēta laboratorijas, kokvilnas vērpšanas iekārtas, pārtīšanas iekārtas transportēšana, kā arī kompresora agregāta, aušanas iekārtu, tinumu uztīšanas iekārtu, adīšanas iekārtu, kā arī gaisa kondicionēšanas sistēmu transportēšana.

Par Uzbekistānas tekstilrūpniecības nozari

Ieņēmumu ziņā tekstilrūpniecības un apģērbu ražošanas nozare ir otrā lielākā Uzbekistānas apstrādes rūpniecības nozare, sekojot tādām nozarēm kā pārtikas, dzērienu un tabakas rūpniecībai. Lai veicinātu tekstilrūpniecības un apģērbu ražošanas nozares attīstību, valdība izstrādāja šīs nozares attīstības programmu līdz 2020. gadam, kuras ietvaros investīcijas veido vienu miljardu dolāru un tiek realizēti daudzi projekti.

Šīs investīcijas un projekti veido sūtījumu potenciālu uzņēmumam Militzer & Münch. Tekstilizstrādājumu eksportētājs ir viens no lielākajiem uzņēmuma klientiem un Militzer & Münch nodrošina transporta pakalpojumus uzņēmuma astoņām rūpnīcām, kuras darbojas Uzbekistānas Republikas teritorijā. Tekstilrūpniecības nozares paplašināšanās ļauj arī Militzer & Münch paplašināt sadarbību ar klientu un iegūt jaunus nozares klientus.

Fergānas ieleja – zīda ražošanas centrs

Fergānas ieleja ir ap 300 km gara un līdz 170 km plata elipsveidīga starpkalnu ieplaka Centrālāzijā, un tā ir sadalīta starp trijām valstīm – Uzbekistānu, Tadžikistānu un Kirgizstānu. Tās novietojums ir Zīda ceļa centrā, tamdēļ tā ir un būs zīda ražošanas centrs. Pateicoties investīcijām tekstilrūpniecībā, šī ielejas attīstība notiek ļoti strauji. Daudzās rūpnīcas Fergānas ielejā ražo dažāda veida tekstilizstrādājumus, piemēram, šalles, bikses, somas, cepures un zīdu, kas tālāk tiek eksportēti uz citām valstīm. Pilsēta, kas ir īpaši populāra ar saviem zīda izstrādājumiem ir Margilana, un tiek dēvēta arī par Zīda pilsētu.