20 novembris 2015,
 Off

Sadarbojaties ar Ungārijas uzņēmumiem? Ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir transporta pasūtīšana, lai tiktu veikts tāds pakalpojums kā starptautiskie kravu pārvadājumi uz Ungāriju vai kravu pārvadājumi no Ungārijas, lai Jūsu klienti saņemtu regulārus sūtījumus? Imports/eksports? – Par biznesu un par sadarbību ar Ungārijas partneriem droši vien ziniet daudz, bet cik daudz ziniet par pašu šo valsti? Dodamies iepazīt mūsu sadarbības partneri Ungāriju!

Novembrī mūsu ceļotāja gaitas ved uz vienu no viesmīlīgākajām Eiropas valstīm – Ungāriju.
Šī valsts mūs savaldzina ar gleznaino dabu – skaistām kalnu grēdām, neparastiem alu veidojumiem, dziedinošajiem ezeriem, vīna laukiem un burvīgu mazpilsētu ainavām.

Ungārija joprojām saglabā savdabīgas kultūras un spēcīgu nacionālo tradīciju elpu. Dodieties uz valsts etnogrāfiskajiem ciematiem un piedzīvojiet tautiskās tradīcijas un dzīvesprieku. Slavenajā Ungārijas stepē ir iespēja vērot klātienē zirgu šovu, ieturēt vakariņas ar nacionālās virtuves ēdieniem un čigānu mūzika ļaus Jums uz brīdi atgriezties senākajos laikos un izbaudīt īpašo atmosfēru. Baudiet šīs valsts kulināros gardumus, jo diezinvai vēl kaut kur citur ēdīsiet tik garšīgu gulašzupu un zosu aknu pastēti… tāpat neaizmirstiet nobaudīt arī citas ungāru zupas – sēņu, makaronu, saldskābo ķiršu zupu, kā arī karpu paprikas mērcē un ar aknu pastēti pildītos pīrādziņus.

Izklausās garšīgi, vai ne?

Pēc tam, kad esam palutinājuši savas garšas kārpiņas, laiks doties tālāk iepazīt šo valsti.

Ungārijā ir ļoti bagāta un daudzveidīga daba – šeit atrodas lielākā termālo ūdeņu alu sistēma, otrs lielākais termālais ezers pasaulē (Hēvizas ezers), lielākais ezers Centrāleiropā (Balatons) un lielākā dabas pļava Eiropā (Hortobāgas nacionālais parks), kā arī viens no Ungārijas dabas dārgumiem ir stalaktītu alas. Lai aizsargātu šo unikālo dabu, Ungārijā ir izveidoti vairāki nacionālie parki un rezervāti.

Savukārt vēl liela bagātība un krāšņums šajā valstī ir Ungārijas arhitektūra, kurā ir vērojama gan askētiskā romānika, gan krāšņā gotika, rotaļīgais baroks un eklektika. Katra no šīs valsts pilsētām glabā kādu brīnumu, kas ir saglabājies vēstures gaitā un sniedz ikvienam pilsētas viesiem īpašo gadsimtiem seno sajūtu.
Pastaigājoties pa pilsētu ielām un klausoties valodā, pamanīsiet, ka ungāru valoda nav līdzīga nevienai no kaimiņvalstu valodām, un to tikai ļoti attālināti var salīdzināt ar somu un igauņu valodām.

Ungārija ir viena no vecākajām Eiropas zemēm. Tā tika dibināta 895.g. pirms Francija un Vācija bija izveidojušās kā atsevišķas valsts vienības, kā arī pirms izveidojās Anglosakšu karaliste. Pavisam pasaulē dzīvo 15 miljoni ungāru, un trešdaļa no tiem dzīvo nevis Ungārijā, bet gan tās kaimiņvalstīs.
Vēsturiski ap 1000.g. Ungārijas Karaliste bija viena no lielākajām valstīm Eiropā, un Ungārijai ir bijis tas gods būt gan ķeltu pasaules daļā, gan arī Romas Impērijas sastāvā.

Pateicoties ungāru izgudrojumiem, esam iepazinuši ūdenraža bumbas teoriju (Edward Teller), BASIC programmēšanas valodu (John Kemeny ar Thomas E. Kurtz), lodīšu pildspalvu (László József Bíró), hologrāfiju (Dennis Gabor), un nedrīkst jau aizmirst visiem zināmo Rubika kubu – telpisko matemātisko rotaļlietu kuba formā, ko 1974.g. izgudroja Ungārijas arhitektūras profesors un tēlnieks Erno Rubiks. Arīdzan par kriptona elektriskajām spuldzēm varam pateikties ungāram Imre Bródy.

Bet ne tikai izgudrojumu jomā Ungārija ir ievērojama – klasiskās mūzikas cienītāji var uzgavilēt, jo šajā valstī klasiskajai mūzikai ir ļoti senas tradīcijas un ungāru vidū ir ļoti daudzi slavenu komponistu kā Béla Bartók, Zoltán Kodály un Franz Liszt.

Un, ja jau Ungārija ir tik ievērojama ar sasniegumiem, izgudrojumiem, dabas bagātībām un lielum lielo tradīciju un kultūras pūralādi, tad noteikti jāpiemin šīs valsts iegūtās 13 Nobela prēmijas. Lai gan līdz šim Ungārija nav ieguvusi Nobela prēmiju miera kategorijā, tas nespēj aizēnot to, ka pat tādas valstis kā Japāna, Ķīna, Indija, Austrālija vai Spānija nav ieguvušas šādu skaitu Nobela prēmiju.
Vai mūsu nākamā partnervalsts, ko apciemosim decembrī arī būs tikpat kolorīta, slavena un tradīcijām bagāta? To uzzināsim jau pēc kāda mēneša…

 

Uzņēmuma Cargomax piedāvāto pakalpojumu klāstā ir kravu pārvadājumi uz Ungāriju un kravu pārvadājumi no Ungārijas. Kravu pārvadājumi Ungārijas virzienā tiek veikti 1-2x nedēļā.

Lai iegūtu detalizētu informāciju par kravu pārvadājumiem Ungārijas virzienā, tai skaitā cenām, kravas piegādes nosacījumiem, iespējām un piegādes laikiem, sazinieties ar mums pa tālruni +371 67 359 770, ar Skype palīdzību (cargomax.info), sūtot e-pastu uz info@cargomax.lv vai noformējot on-line pieprasījumu mūsu mājaslapā.

Izvēlieties savām vajadzībām piemērotāko starptautisko kravu pārvadājumu veidu!
Vairāk informācijas par uzņēmuma Cargomax piedāvāto starptautisko kravu pārvadājumu servisu variet iegūt šeit – https://cargomax.lv/pakalpojumi/starptautiskie-kravu-parvadajumi/