3 augusts 2015,
 Off

Daudziem uzņēmumiem sadarbība ar Bulgārijas partneriem un kravu pārvadājumi no Bulgārijas, un to organizēšana, ir ikdienas darbu pamats. Kravu pārvadājumi no Bulgārijas un kravu pārvadājumi uz Bulgāriju no Latvijas tiek veikti katru nedēļu, bet – cik daudz mēs zinām par šo valsti un tās kultūru?

Tamdēļ jūnija izskaņā, veltīsim brīdi laika, lai aizdotos kārtējā ikmēneša ceļojumā. Šoreiz uz valsti, kura ir ievērojama ar neskaitāmiem rožu dārziem un pasaulslaveno rožu eļļu, zeltainām pludmalēm, antīkām celtnēm, unikālām dabas ainavām un parkiem, vīna dārziem….
Uzminējāt?! – Šajā mēnesī dosimies apciemot mūsu bulgāru partnerus, lai iepazītu nedaudz vairāk kolorīto valsti – Bulgāriju.

Daudziem Bulgārija asociējas ar Melno jūru un silto klimatu. Ne par velti senie grieķi Melno jūru ir dēvējuši par ”viesmīlīgo jūru”. Melnās jūras piekraste ir īpaša ar savām plašajām pludmalēm ar smalkajām un baltajām smiltīm, pati jūra ir tīra un mierīga – bez paisumiem un bēgumiem, kā arī, kas ir ne mazāk svarīgi – tā ir gana sekla un droša, un pats ūdens ir mazāk sāļš nekā Vidusjūrā. Bet ne tikai vasarā ir iespēja izbaudīt šīs valsts sniegtās atpūtas un tūrisma iespējas, jo bulgāri ciemiņus gaida praktiski visa gada garumā – ziemā šeit ir lieliskas kalnu slēpošanas vietas, tāpat šajā valstī ir attīstīts kājinieku tūrisms, makšķerēšana, smaiļošana un daudzas citas iespējas, kas priecēs ikvienu.

Kas ir tāds interesants un ievērības cienīgs ar ko Bulgārija ir īpaša?

Viennozīmīgi viena no tādām lietām ir rožu eļļa – izslavētā un pasaulē slavenā Bulgārijas rožu eļļa tiek ražota Kazanlak reģionā, un šī eļļa ir daudzu slavenu smaržu sastāvdaļa.
Bulgārijas vecākais koks ir ozols, kura vecums sasniedz 1650 gadus. Ozols aug Granit ciemā un tā kroņa lielums ir 1017 m2, tā augstums sasniedz 23,40 m, savukārt stumbra apkārtmērs – 7.45 m.
Vai zinājāt kamdēļ Bulgārijas jogurti ir tik īpaši un garšīgi, un līdz šim nav sanācis nekur citur pasaulē mieloties ar tik garšīgiem jogurtiem? – Atbilde slēpjas īpašajā jogurta baktērijā Lactocbacillus Bulgaricus, kura piešķir jogurtam tā oriģinālo un neatkārtojamo garšu un konsistenci.
Vēl Bulgārijā ir atrodams gana vēsturisks un nozīmīgs mākslas šedevrs – Rila krusts. Šis krusts ir izgatavots no koka un tajā iegrebtas 140 mikroskopiskas ainas no Bībeles, attēlojot apmēram 1500 figūriņas, no kurām lielākā ir rīsa grauda lielumā. Šī šedevra radītājs ir mūks Rafaels, kurš šim darbam veltīja 12 gadus.

Bulgāri ir ne tikai viesmīlīgi, bet arī gana lieli aktīvisti jaunu lietu atklāšanā. Izrādās par pirmo elektronisko datoru, digitālo pulksteni un mašīnu gaisa spilveniem mums jāpateicas kā reiz tieši pašiem bulgāriem.

Kas ir gana amizanti un ko tiešām ir vērts ņemt vērā, tiekoties un runājoties ar bulgāriem – ja mēs pamājam apstiprinoši, lai pateiktu jā, tad bulgāri tā māj un saka nē, savukārt, sakot jā, viņi krata galvu. 🙂

Lasot par Bulgāriju, uzzinām, ka šī valsts ir vecākā Eiropā, kura laika gaitā nav mainījusi savu nosaukumu kopš tās dibināšanas. Arī Bulgārijas galvaspilsēta Sofija ierindojas vecāko Eiropas pilsētu sarakstā, jo tā ir šī saraksta godpilnajā otrajā vietā. Savukārt, trešo vietu Bulgārija ieņem kā valsts, kuras teritorijā atrodas vērtīgi arheoloģiskie izrakumi. Šajā jomā Bulgāriju pārspēj vien tikai Grieķija un Itālija.
Savukārt ar vīna darīšanu Bulgārija turpina ieņemt goda vietu uz pjedestāla, jo šī valsts ir pasaules līmeņa vīnu ražotāja un – ir pamatoti pierādījumi tam, ka Bulgārijā vīns jau ticis izgatavots akmens laikmetā.

Bulgārijas vārds tiek nests pasaulē, pateicoties daudzām ievērojamām slavenībām un ievērojamām personībām – sumo cīkstonis Kaloyan Mahlyanov, šaha lielmeistars Veselin Topalov, tenisiste Tsvetana Pironkova, kā arī šajā sarakstā ir jāpiemin Hristo Stoičkovs, kurš ir atzīts par 20.gs. otrās puses labāko Bulgārijas futbolistu. Savukārt pašlaik bijušais Bulgārijas izlases līderis ir izlases galvenais treneris. Nevar nepieminēt arī Dimitaru Ivanovu Berbatovu – profesionālu bulgāru futbolistu, kurš ir gan Bulgārijas futbola izlases dalībnieks, gan arī pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubu Manchester United.

Bet kas gan tas būtu par ceļojumu, ja tā laikā netiktu izbaudīta un izgaršota Bulgāru nacionālā virtuve – un tā nu ir tiiik daudzveidīga un garšas kārpiņām īsta paradīze.
Esot Bulgārijā noteikti izbaudiet salātus ”Šopskij”, kuri tiek gatavoti no tomātiem, gurķiem, brinzas (bulgāru siers, kurš tiek gatavots no aitas vai govs piena), pētersīļiem, olīvām, tad seko gaļas ēdiens ar dārzeņiem, kartupeļiem un rjaženku (vai rūgušpienu), kas tiek dēvēts par ”Giuveč”. Un kur tad nu Bulgārija bez kebabiem – tie ir gana daudzveidīgi un katrs atradīs savai gaumei piemērotāko. Ēdienu sarakstā ir atrodamas gaļas kotletes ”Kiufteta”, un arī tāds interesants nosaukums kā ”Miš maš” – olas ar tomātiem, pipariem un brinzu; ”Sarmi” – tīteņi, ietīti vīnogu vai kāpostu lapās ar gaļas un rīsu pildījumu, ”Imambajaldy” – baklažāni ar dažādiem dārzeņiem vai gaļu, ”Banica” – mīkla ar brinzu un gaļu, kā arī saldummīļiem noteikti jānogaršo šokolādes torte ”Garaš”.
Savukārt dzērienu saraksta augšgalā ir vīns, un bulgāriem 14.februāris ir vīna darīšanas un vīndara svētki, kas liecina par senajām vīndarīšanas tradīcijām un lielo cieņu pret šo dzērienu un amata darītājiem. Vēl bez vīna noteikti ir jānobauda rakija – tā ir visdažādāko šķirņu – augļu, grapas un uzo, kā arī – no Bulgārijas nav ieteicams aizbraukt, nepagaršojot mastiku – anīsa degvīnu.

Tāds nu bija mūsu ceļojums uz Bulgāriju – palutinot ar vēstures noskaņām, interesantiem faktiem, ievērojamām personībām, gan arī ļaujot garšas kārpiņām izjust fantastisko virtuvi.

Uzņēmuma Cargomax piedāvāto pakalpojumu klāstā ir kravu pārvadājumi no Bulgārijas un kravu pārvadājumi uz Bulgāriju. Kravu pārvadājumi no Bulgārijas tiek veikti 1-2x nedēļā, savukārt starptautiskie kravu pārvadājumi uz Bulgāriju – 1x nedēļā. 

Lai iegūtu detalizētu informāciju par kravu pārvadājumiem Bulgārijas virzienā, tai skaitā cenām, kravas piegādes nosacījumiem, iespējām un piegādes laikiem, sazinieties ar mums pa tālruni +371 67 359 770, ar Skype palīdzību (cargomax.info), sūtot e-pastu uz info@cargomax.lv vai noformējot on-line pieprasījumu mūsu mājaslapā.

Izvēlieties savām vajadzībām piemērotāko starptautisko kravu pārvadājumu veidu!

Vairāk informācijas par uzņēmuma Cargomax piedāvāto starptautisko kravu pārvadājumu servisu variet iegūt šeit – https://cargomax.lv/pakalpojumi/starptautiskie-kravu-parvadajumi/