26 februāris 2016,
 Off

Sadarbojaties ar Polijas uzņēmumiem? Ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir transporta pasūtīšana, lai tiktu veikts tāds pakalpojums kā starptautiskie kravu pārvadājumi uz Poliju vai kravu pārvadājumi no Polijas, lai Jūsu klienti saņemtu regulārus sūtījumus? Imports/eksports? – Par biznesu un par sadarbību ar Polijas partneriem droši vien ziniet daudz, bet cik daudz ziniet par pašu šo valsti? Dodamies iepazīt mūsu sadarbības partneri Poliju!

Turpinot mūsu ceļojumu gaitas, iepazīstot partnervalstis, šomēness dodamies uz mūsu netālo kaimiņvalsti – Poliju. Daudziem Polija asociējas ar plašumu un, dažkārt, ātri caurbraucot acīm neaizķeras nekas īpašs – tieši tāpēc dosimies iepazīt šo valsti un atrast pērles, ko ir vērts aplūkot.

Polijas ainava piedāvā gana valdzinošu skatu – senlaicīgas pilsētas, pilis, krāšņas katedrāles, ezeri un – kas gan būtu Polija bez sniegotajām Tatru kalnu virsotnēm. Kā arī Polija mums atklāj divus pārsteigumus – tuksnesi un pazemes alu paradīzi.

Jā, tieši tā, nepārlasījāties – Polijā ir Bledow tuksnesis 32 kvadrātkilometru lielumā, kas atrodas valsts dienvidos un to ir izveidojis pirms vairākiem gadu tūkstošiem kūstošais ledājs.
Poļi viennozīmīgi var lepoties arī ar bagātīgo floras un faunas daudzveidību un to, ka vēl pie viņiem mīt tādas sugas, kas jau citviet Eiropā ir izmirušas.

Kas vēl tāds interesants atrodams Polijā? – Dodamies lūkot vēstures lappusēs.

– Izrādās, Polija ir viena no bagātākajām valstīm pasaulē ezeru ziņā – Eiropā to pārspēj tikai Somija.
– Polija ir 9tā lielākā Eiropas valsts, toties Polijas konstitūcija bija pirmā Eiropā un otrā pasaulē.
– Šī valsts starp citām valstīm izceļas ar to, ka tās iedzīvotāji laulībā stājas visjaunākie Eiropas Savienībā – attiecīgi, sievietēm šis vecums ir 24 gadi, savukārt vīriešiem 26.5 gadi.
– ”Burek” ir populārākais suņa vārds Polijā un tulkojumā tas nozīmē brūni pelēks.
– Laika posmā no 1600.g. līdz 1945.g. Polija ir cīnījusies par savu brīvību 43 reizes.
– Ja vēlaties nokļūt ar liftu 2.stāvā, būs vien jāspiež poga ar ciparu 1, jo mums ierastais 1.stāvs, poļiem ir 0. stāvs
– Polijā TV redzamo ārzemju filmu tulkojumu ierunā vīrieša balss, līdz ar to, skatoties filmu tās oriģinālais skanējums ir fonā, savukārt poliski bērnu, sieviešu un vīriešu dialogus var dzirdēt vīrieša balss izpildījumā.

Polija pat ir apsteigusi Japānu, Ķīnu, Indiju un Austrāliju iegūto Nobela prēmiju skaita ziņā – Polijai to ir 17 (tai skaitā 4 Miera prēmijas un 5 Literatūrā), tāpat nu nekādīgi nevaram nepieminēt astronomu Nikolaju Koperniku (pirmā persona vēsturē, kura apgalvoja, ka zeme nav Visuma centrs) un astronomu Johannesu Hevēliju (Jan Heweliusz), kurš publicēja pirmās agrākās mēness kartes.
Arī 21.gs. poļi steidz veikt jaunus izgudrojumus un poļu studenti ir laiduši klajā jaunu aplikāciju, kas nosaka narkotiku klātbūtni organismā.

Tāpat daudzi zina kosmētikas zīmolu Max Factor – tā radītājs ir polis Maksymilian Faktroowicz, savukārt TV lauciņā ir paspīdējis cits polis – Michel Adam Lisowski, kurš ir izveidojis TV kanālu Fashion TV.

Bet vai kāds zināja, ka pasaules stiprākie vīrieši arī dzīvo Polijā? – Tam par apstiprinājumu kalpo sacensības ”World’s Strongest Man”, kurās attiecīgi visvairāk laurus ir plūkuši tieši poļu vīrieši.

Iespaidīgi, vai ne?
Bet ar to šis saraksts nebūt nav galā, jo 18./19.gs. draudzība starp Poliju un Franciju sekmēja daudzu poļu mākslinieku un inteliģences pārstāvju pārcelšanos uz dzīvi Parīzē, kā piemēram – komponists Frederiks Šopēns, poļu izcelsmes Francijas zinātniece Marija Sklodovska-Kirī, kura ir pirmā un vienīgā Nobela laureāte divās dažādās zinātnēs un pirmā sieviete profesore Sorbonas Universitātē, kosmētikas industrijas impērijas izveidotāja Helena Rubinstein, bioķīmiķis Casimir Funk – pirmais formulēja vitamīnu konceptu un šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl.

Jāpiebilst vēl, ka Polija ir lielākā dzintara eksportētājvalsts pasaulē un – kur dārgumi, tur sievietes un, kas ir patīkami pārsteidzoši, tad Polija ir viena no nedaudzajām valstīm, kur joprojām saglabājusies tradīcija skūpstīt roku pieklājības pēc.

Uz tādas vēsturiskās romantikas nots varam vēl paciemoties Polijas pilsētā Vroclavā, kur katru gadu tiek rīkots viduslaiku festivāls ar bruņinieku divkaujām, šaušanu ar loku zirga mugurā, viduslaiku dejām un citām aktivitātēm.

Un, tīri intereses pēc, palūkojieties uz Polijas karogu un iztēlojieties to uzliktu kājām gaisā…. Izrādās, daudziem šādi nolikts karogs atgādina Indonēzijas un Monako karogu 😉

 

Uzņēmuma Cargomax piedāvāto pakalpojumu klāstā ir kravu pārvadājumi uz Poliju un kravu pārvadājumi no Polijas. Kravu pārvadājumi Polijas virzienā tiek veikti katru dienu.

Lai iegūtu detalizētu informāciju par kravu pārvadājumiem Polijas virzienā, tai skaitā cenām, kravas piegādes nosacījumiem, iespējām un piegādes laikiem, sazinieties ar mums pa tālruni +371 67 359 770, ar Skype palīdzību (cargomax.info), sūtot e-pastu uz info@cargomax.lv vai noformējot on-line pieprasījumu mūsu mājaslapā.

Izvēlieties savām vajadzībām piemērotāko starptautisko kravu pārvadājumu veidu!
Vairāk informācijas par uzņēmuma Cargomax piedāvāto starptautisko kravu pārvadājumu servisu variet iegūt šeit – https://cargomax.lv/pakalpojumi/starptautiskie-kravu-parvadajumi/