4 septembris 2015,
 Off

Sadarbojaties ar Rumānijas uzņēmumiem? Ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir transporta pasūtīšana, lai tiktu veikts tāds pakalpojums kā starptautiskie kravu pārvadājumi no Rumānijas un uz Rumāniju, lai Jūsu klienti saņemtu regulārus sūtījumus? Imports/eksports? – Par biznesu un par sadarbību ar Rumānijas partneriem droši vien ziniet daudz, bet cik daudz ziniet par pašu Rumaniju? Dodamies iepazīt mūsu partnervalsti Rumāniju.

Septembrī pamazām dabā ir vērojamas pārmaiņas, ļaujot mums sajust jaunas emocijas un iespaidus par brīnumainajām pārvērtībām apkārtējā vidē. Bet, ja ir vēlēšanās sajust vēl vairāk emocijas, just kā dzīve virmo, malkojot vīnu, tad jādodas uz Rumāniju – uz valsti, kura ir mūsu šī mēneša ceļojuma galamērķis.
Rumānija ir kontrastu valsts – pilsētās nepaliek nepamanītas lielās un grandiozās ēkas, savukārt vecpilsētas daļā esošajos mazajos krodziņos valda omulīga noskaņa, toties, kad atrodies ārpus pilsētas – nepamet sajūta, ka atrodies laika mašīnā un esi atgriezies pāris gadsimtus senā pagātnē.
Rumānijas vidienē plešas augstie Karpatu kalni, vietā, kur Donava ieplūst Melnajā jūrā, veidojas Donavas delta, kas ir otra lielākā delta Eiropā. Tāpat neatņemama Rumānijas ainavas daļa ir spicie piļu torņi, kuri uzreiz liek atcerēties leģendām pilnos stāstos par Drakulu, kā arī skaistās 16.gs. celtās celtnes – klosteri, kuru sienas ir apgleznotas ar Bībeles stāstiem.

Rumānija var lepoties ar lielāko parlamenta ēku Eiropā, ar lielāko brūno lāču populāciju, ar lielāko un vislabāk aizsargāto mitro zemju rezervātu Eiropā – Donavas deltas biosfēras rezervāts, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, kā arī ar daudzām slavenām personībām kā rakstnieku Eiženu Jonesku, filozofu Mirču Eliadu, pirmā lidaparāta ar termiski reaktīvo dzinēju izgudrotāju Henriju Koandu, garāko basketbolistu, kāds jebkad ir spēlējis NBA līgā – Georgu Muresanu (garums 2.31m), komponistu Džordžu Enesku un vingrotāju Nadju Komaneči, kura 1976.g. Olimpiādē 14.gadu vecumā saņēma visus 10 punktus. Un nozīmīgs vēstures fakts ir Rumānijas teritorijā atrastās visvecākās cilvēku apmetnes, kuras tiek datētas ap 42 000 gadu vecas un sakrīt ar laiku, kad Eiropā ierodas pirmie cilvēki.

Par to, kā gadsimtu laikā ir veidojusies tagadējā Rumānijas valsts, vēsta šīs valsts karoga krāsas – zilā, dzeltenā un sarkanā, simbolizējot trīs vēsturiskās daļas – Moldāviju, Valahiju un Transilvāniju. Rumānijas galvaspilsēta Bukareste ir veidojusies ap 14.gs., kad tajā vietā kāds no Valahijas valdniekiem ir uzcēlis cietoksni, kas ir kalpojis par Valahijas kņazu vasaras mītni. Par pašu pilsētas nosaukumu precīzas informācijas nav, toties valda uzskats, ka tas ir cēlies no dāku valodas un nozīmējot skaistu vietu.

Ja ir vēlēšanās nobaudīt rumāņu tradicionālos ēdienus, tad noteikti nogaršojiet ciorba – dažādas sātīgas zupas ar nedaudz skābenu garšu, mititei – tradicionāls ēdiens no maltas gaļas veltnīšiem un frigārui, kas sastāv no maziem uz iesma grilētiem gaļas gabaliņiem.